Pakowanie rzeczy do przeprowadzki
Mogłoby się wydawać, że pakowanie rzeczy do przeprowadzki nie jest niczym trudnym, ale w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Jeśli ktoś ma do zabrania szereg rozmaitych przedmiotów, szczególnie wielkogabarytowych, to zorganizowanie wszystkiego będzie sporym wyzwaniem. Przeprowadzka jest wieloetapowym procesem, żmudnym i czasochłonnym. Łatwo o czymś zapomnieć, nie dopatrzeć czegoś. Kluczowe staje się dokładne zabezpieczenie wszystkich rzeczy, aby nie uległy one uszkodzeniu w trakcie transportu. Znaczenie ma również szczegółowe opisanie kartonów, aby wiedzieć, co się w nich znajduje.
Nadszedł czas na rozpoczęcie przygotowań do przeprowadzki
W przypadku przeprowadzki nie należy zwlekać z rozpoczęciem przygotowań, bo jest wiele rzeczy do załatwienia. Już zapakowanie wszystkich przedmiotów pochłania sporo czasu, dlatego warto przystąpić do działania z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, wzmaga stres. Trudniej będzie rodzinie z dziećmi ze względu na sporą ilość rzeczy do spakowania, dlatego w każdym przypadku kluczowe staje się opracowanie planu działania. Trzeba zorganizować solidne kartony, różne materiały służące do wypełniania wolnej przestrzeni i owinięcia przedmiotów.
Warto wyposażyć się w taśmę do owijania kartonów, aby nie doszło do ich otwarcia w trakcie transportu i wypadania wypadnięcia zawartości. Przydadzą się również etykiety do oklejania, mogą być w formie naklejki, flamastry w celu opisania każdego pudełka. Świetnie sprawdza się pakowanie pomieszczeniami. Można również zaznaczyć, że w danym kartonie znajdują się rzeczy delikatne, z którymi trzeba obchodzić się szczególnie ostrożnie. Wszystkie przedmioty z danego pomieszczenia mogą zostać włożone do pudełek owiniętych taśmą oznaczeniową w konkretnym kolorze. Usprawni to wypakowywanie przedmiotów po przeniesieniu się do nowego miejsca.
W co warto się wyposażyć? Jakie akcesoria będą najbardziej pomocne?
Najpierw warto zacząć od spakowania rzeczy rzadko używanych, które nie będą potrzebne w ciągu najbliższych dni. Można już z wyprzedzeniem spakować drobne meble, na koniec najlepiej pozostawić sprzęt AGD, większe elementy wyposażenia i przedmioty, które wykorzystuje się na co dzień. W internecie można zamówić w jednym miejscu specjalne kartony przeprowadzkowe, taśmy, folie bąbelkowe, pianki i inne wypełniacze. Oczywiście można poszukać dobrych kartonów w pobliskim supermarkecie. Jako wypełnienie sprawdzą się także stare gazety, podarte kartony. Delikatne przedmioty można owinąć ręcznikami papierowymi lub zwykłymi, ubraniami. Zawsze amortyzuje to wstrząsy i zmniejsza ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych.
Do przeprowadzki najlepiej nadają się kartony solidne z tektury, z podwójnym dnem. Mile widziane są także uchwyty, które ułatwiają przenoszenie. Uniwersalne będą kartony o pojemności nieco ponad 50 l, które są w stanie pomieścić zawartość o masie do 40 kg. Jeśli ktoś ma do przewiezienia ciężkie przedmioty, to zaleca się zapakować ja do kartonu z trójwarstwowej tektury falistej. Sporym ułatwieniem będzie zakup kartonów specjalnego przeznaczenia, czyli dostosowanych rozmiarem i kształtem do konkretnego rodzaju produktów. W sprzedaży znajdują się przykładowo pudełka na bieliznę, sprzęt komputerowy, naczynia, książki itd.
O czym pamiętać podczas pakowania rzeczy do przeprowadzki?
Bardzo praktyczne będzie przewożenie ubrań razem z wieszakami. Zmniejszy się ryzyko ich pogniecenia i przyśpieszy rozpakowywanie. Warto kupić pokrowce na ubrania, aby nie doszło do ich zabrudzenia, podarcia. Świetnie sprawdza się także zwijanie ubrań, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca. W przypadku rzeczy delikatnych i dużych - typu obraz lub lustro - najlepiej będzie pakować je osobno, do indywidualnych pudełek. Kolejną kwestią jest to, aby nie wkładać wyłącznie ciężkich rzeczy do jednego kartonu. Należy rozłożyć wagę, aby ułatwić sobie przenoszenie i zmniejszyć ryzyko rozdarcia pudełka. W pierwszej kolejności powinno się układać w kartonie rzeczy ciężkie i duże, stopniowo przechodząc do mniejszych i lżejszych, delikatniejszych. Przyjmuje się, że na każdą osobę przypada średnio 20 kartonów o standardowych wymiarach, ale zawsze warto mieć nieco więcej w zanadrzu.
Warto zastanowić się nad tym, co jest rzeczywiście niezbędne, a które rzeczy lepiej zostawić, oddać komuś, sprzedać, wyrzucić. Nie ma sensu brać wszystkiego ze sobą, jeśli od dłuższego czasu nie było to używane. Dosyć problematyczne są różne rzeczy wykonane ze szkła i ceramiki typy szklanki, talerze, wazony. W ich przypadku najlepiej sprawdza się folia z bąbelkami. Są one wypełnione powietrzem, które amortyzuje wstrząsy. Po owinięciu przedmiotu folią należy dodatkowo zabezpieczyć wszystko taśmą. Podczas pakowania rzeczy z rantami podatnymi na uszkodzenia mechaniczne warto używać kartonowych kątowników. Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się przykładowo przy obrazach.
Istotną kwestią podczas pakowania kartonów jest to, aby zawartość ściśle do siebie przylegała. Nic nie powinno się samoczynnie przemieszczać w pudełku, bo podczas transportu istnieje spore ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych. Wolne przestrzenie należy wypełnić. Znaczenie ma to, aby wybrać do tego materiał jak najlżejszy, który nie spowoduje dodatkowego obciążenia. Podczas pakowania niewielkich mebli ich demontaż staje się zbędne. Z kolei większe elementy należy rozmontować i owinąć każdą część folią bąbelkową. Istotne będzie także wyjęcie szuflad i ich zablokowanie mocną taśmą. Jeśli ktoś nie zdecyduje się na demontaż drzwi w meblach, to trzeba przynajmniej je wszystkie posklejać, aby się nie otwierały w trakcie transportu.
Co jest istotne podczas przeprowadzki?
Przedmioty o dużych gabarytach są szczególnie problematyczne do wyniesienia z domu i przetransportowania. Jeśli jednak ktoś chce przewieźć kanapę, sofę lub narożnik, to warto zaopatrzyć się w pokrowce ochronne. W ten sposób możliwe staje się zabezpieczenie mebli przed działaniem wilgoci i uszkodzeniami mechanicznymi. Przyda się także folia stretch, można użyć również starych koców i prześcieradeł. Godne polecenia są polary malarskie, dostępne w większości sklepów dla majsterkowiczów. Narożniki mebli warto zabezpieczyć dodatkowo tekturą i owinąć taśmą w celu usztywnienia. Jeśli to możliwe, to nóżki powinny zostać zdemontowane lub przynajmniej owinięte folią, tkaniną.
Ostrożność należy zachować także podczas pakowania sprzętu AGD przy przeprowadzce, aby dojechał do miejsca docelowego w nienagannym stanie i nie było problemu z prawidłowym działaniem. Ponownie z pomocą przychodzi folia bąbelkowa, szczególnie do rzeczy szklanych. Dodatkowa warstwa ochronna przyda się na narożnikach i krawędziach. Najlepszym rozwiązaniem będzie przewozić sprzęt AGD w oryginalnych opakowaniach, w których znajdują się materiały ochronne w postaci pianek. Do zamortyzowania wstrząsów posłużą także koce. Istotne jest pamiętanie o odłączeniu wszystkich przewodów od urządzeń. Należy je umieścić w osobnym opakowaniu, na samej górze kartonu, aby nie doszło do ich zgniecenia.
Profesjonalna pomoc przy przeprowadzce
Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która ma wieloletnie doświadczenie, odpowiednie umiejętności, samochód i sprzęt. Nie będzie problemu z załadunkiem i rozładunkiem ciężkich przedmiotów. Z firmą PAN WAN przeprowadzka przebiegnie sprawnie, wszystko zostanie odpowiednio zabezpieczone, aby nie dopuścić do zniszczenia mienia w takcie transportu. Zadba o przewóz zgodnie z wymaganymi standardami. Można liczyć na elastyczną ofertę, szeroki wachlarz usług. Firma PAN WAN zrealizuje nawet niestandardowe zlecenie, wystarczy się skontaktować w celu omówienia szczegółów w godzinach od 7:00 do 20:00. Można liczyć także na pomoc w pakowaniu, wniesienie i wyniesienie transportowanych przedmiotów. W przypadku dużych mebli zostaną one zdemontowane, następnie zamontowane w miejscu docelowym. Z usług można skorzystać także w sobotę. Klienci mogą liczyć na indywidualną wycenę każdego zlecenia. Na koszt usługi wpływa przede wszystkim czas jej wykonania i miejsce.
Szybki czas realizacji
Punktualność
Niezawodność